Szkoła ONLINE dla dzieci z Ukrainy – Fundacja Orange

14 marca ruszyła szkoła online dla uczennic i uczniów, którzy trafili do Polski na skutek inwazji Rosji na Ukrainę. Dzieci z Ukrainy mogą wziąć udział w zajęciach po ukraińsku, w ukraińskim systemie nauczania i na poziomie klasy do której uczęszczały dotychczas. Zajęcia są całkowicie darmowe.

Fundacja EduSEN, Stowarzyszenie Klanza oraz Fundacja Orange przygotowały projekt szkoły online dla dzieci z Ukrainy, dzięki któremu będą mogły kontynuować naukę w systemie, w którym uczyły się dotychczas, a poza wszystkim będą mieć namiastkę normalności i kontakt z rówieśnikami. Spotkania będą odbywały się na platformie ZOOM, na każdym poziomie nauczania i w podziale na klasy.

Tydzień po starcie zajęć, 21 marca 2022 r. rozpoczną się również zajęcia prowadzone przez nauczycieli języka polskiego jako obcego dla uczennic, uczniów, nauczycielek i nauczycieli. A od 4 kwietnia ruszą lekcje prowadzone przez polskich nauczycieli wyrównujące braki z poszczególnych przedmiotów.

Zgłoszenia na zajęcia

Zajęcia lekcyjne online będą odbywały się dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku przed południem (w godz. 9:00-11:00) oraz po południu (w godz. 17:00-19:00). Zajęcia będą prowadzone przez ukraińskich nauczycieli.

Link dla uczniów: https://bit.ly/szkolaONLINE-uczniowie

Link dla nauczycieli: https://bit.ly/szkolaONLINE-nauczyciele

Plany i linki do zajęć zostaną wysłane na maile podane w formularzu.